Wycieczka do Lipusza

Dnia 22 października uczniowie klasy IIIA i IIB uczestniczyli w bardzo ciekawej wycieczce. Dzieci zwiedziły odnowiony kościerski dworzec PKP i jechały pociągiem do Lipusza. Tam wzięły udział w  zajęciach przyrodniczo - historycznych. W programie wycieczki było również zwiedzenie Lipusza i jego ciekawych zakątków: parku, izby muzealnej, starego młyna i miejsc pamięci narodowej, warsztaty kulinarne -  "Od ziarenka do bochenka" w Zagrodzie Kaszubskiej p. Karoli Bober, pieczenie chleba według starej kaszubskiej receptury, zapoznanie z gospodarstwem wiejskim i znajdującymi się tam zwierzętami, zabawy ruchowe na powietrzu, pieczenie kiełbasek w ognisku. Wszyscy uczestnicy tego wyjazdu wrócili zadowoleni z tak ciekawej wycieczki.