Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel

21 września br. w bibliotece Zespołu Szkół Publicznych nr 2 /”czwórki”/ odbyło się wyjątkowe spotkanie z autorką adresowanych do dzieci i młodzieży książek o tematyce muzycznej, historycznej, biograficznej, pomysłodawczynią i twórczynią serii biograficznych powieści o wielkich Polakach, laureatką wielu nagród, p. Anną Czerwińską-Rydel.

Gość został przywitany krótkim występem skrzypcowym, który składał się z utworów granych w jej debiutanckiej powieści przez główną bohaterkę, Matyldę. Spotkanie podzielono na dwie części. W pierwszej uczestniczyły dzieci z klasy 3 SP, natomiast w drugiej uczniowie klasy 3 Gim. Przebiegały one w niezwykle serdecznej atmosferze. Pani Ania z ogromną cierpliwością odpowiadała na pytania dotyczące warsztatu pisarskiego, twórczych planów na przyszłość, okoliczności, w jakich powstawały niektóre książki, ale również na te dotyczące życia osobistego, codziennego planu dnia. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wsłuchiwały się w opowieści pisarki. Tym bardziej, że p. Ania z wyjątkowym ciepłem i otwartością opowiadała o swojej pasji i życiu. Uczniowie zachwyceni byli spotkaniem. Dodatkową atrakcją była możliwość otrzymania autografu od autorki.

Mamy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie, które udało się zorganizować, a zebrane autografy będą początkiem wielu kolekcji od tej pory gromadzonych przez uczniów.