Sprzątamy Świat

„Kocham, lubię, szanuję…nie śmiecę”. Jak co roku, we wrześniu, rozpoczyna się wielkie sprzątanie świata. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum z wielką chęcią wyruszyli w najbliższą okolicę, aby posprzątać zalegające w  niej śmieci.

To międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska - poczynając od uprzątania śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów po długofalowe, rozbudowane programy ekologiczne. Wszystkim porządkującym poszczególne rejony towarzyszyła piękna słoneczna pogoda, która umilała zbiórkę odpadów. Taka akcja jest dowodem na to, że lubimy wspólnie działać na rzecz naszego środowiska. Brawo!