"Jak nie czytam, jak czytam"

10 czerwca o godz. 1000 uczniowie naszej szkoły zgromadzili się na boisku szkolnym, aby wziąć udział w ogólnopolskiej akcji, której celem były promocja czytelnictwa oraz ustanowienie rekordu czytania w jednym momencie.

Do wydarzenia przygotowywaliśmy się wcześniej wykonując plakaty z hasłami zachęcającymi do czytania. Każdy z uczniów został poinformowany o przygotowywanej akcji.

W piątek tuż przed 1000 na boisku szkolnym zaczęli gromadzić się uczniowie wraz z nauczycielami. Dzieci z niektórych klas ubrały się w jednakowe kolory. Szczególnie dobrze byli przygotowani młodsi uczniowie, którzy przynieśli ze sobą kocyki, poduszki i przytulanki. Z wielką radością i uśmiechem na ustach przygotowali sobie wygodne miejsce i rozłożyli przyniesione ze sobą ulubione książki. Ważne było, aby wspólnie ze wszystkimi czytać. Na koniec wykonaliśmy łańcuch, którego spoiwami były książki. Uczniowie byli zadowoleni z udziału w tego typu akcji. Mamy nadzieję, że na stałe wejdzie do kalendarza szkolnych imprez.