Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

W szkole dziś od samego ranka ruch i gwar. Wszyscy odświętnie ubrani, radośni i uśmiechnięci zmierzają korytarzami na uroczyste akademie z okazji zakończenia roku szkolnego 2015/2016. Po wytężonych dziesięciu miesiącach nauki nadszedł dla dzieci i młodzieży oraz nauczycieli ten upragniony czas wypoczynku – czas wakacji.

Apele kończące rok szkolny odbyły się kolejno dla nauczania wczesnoszkolnego, dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum. Podczas pierwszej części najmłodsi uczniowie naszej szkoły odbierali nagrody i dyplomy za przeróżne konkursy i akcje, w których brali udział podczas całego roku szkolnego. Nie zabrakło także części artystycznej w wykonaniu drugoklasistów. Na tym spotkaniu pożegnaliśmy Kierownika Przedszkola Samorządowego nr 7, a także nauczycielkę naszej placówki – panią Wiesławę Radelską, która przechodzi na zasłużoną emeryturę. Nie było to jednak jedyne pożegnanie tego dnia. Pożegnaliśmy także panią Halinę Żołnowską, nauczycielkę języka polskiego, która również postanowiła zakończyć w tym roku swoją pracę w naszej szkole. Tym podniosłym chwilom pożegnania towarzyszyły słowa podziękowania, łzy i wzruszenie, które chwilami odbierało głos...

Podczas apeli dla szkoły podstawowej oraz gimnazjum nastąpiło wręczenie świadectw z wyróżnieniem, dyplomów oraz nagród książkowych za wysokie wyniki w nauce oraz inne osiągnięcia. Dopełnieniem każdej akademii była część artystyczna z dawką humoru, ale także nutką nostalgii.

A teraz już niech żyją wakacje!!! Do zobaczenia we wrześniu!