Mikołajki z „Czwórką”

4 grudnia w sali konferencyjnej Kościerskiego Domu Kultury odbyły się „Mikołajki”. Impreza została zorganizowana przez nauczycielki Zespołu Szkół Publicznych nr 2 w Kościerzynie już po raz szósty.

Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania /bezpłatnego - dzięki pomocy Urzędu Miasta/ Muzeum Akordeonu. Dzieci były zachwycone instrumentami, które miały możliwość obejrzeć. Szczególne wrażenie robiła prezentacja akordeonu, której dokonał pan przewodnik. Następnie wszyscy udali się do KDK-u, gdzie czekała już Śnieżynka. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawach i konkursach. W przerwach częstowały się przygotowanymi przez organizatorów słodyczami, owocami, napojami /otrzymanymi od poszczególnych darczyńców i Urzędu Miasta/. Oczywiście punktem kulminacyjnym imprezy było przybycie Mikołaja, który jak zwykle przyniósł dla wszystkich wiele prezentów.  Mikołajki nie odbyłyby się, gdyby nie liczni sponsorzy: p. Dorota Głowińska, p. Katarzyna Elwart, p. Grzegorz i Ewelina Czapiewscy, p. Grzegorz Rekowski, p. Piankowscy, p. Marcin Burandt, p. Zwolakiewicz, p. Alicja Podjaska, p. Łukasz Sulej, p. Środeccy, p. Lucyna Łukowicz, p. Zenek Pepiński, p. Marcin Modrzejewski, p. Joanna i Tomasz Bonkowscy, Eldan. Firma Hydrauliczno- Elektryczna  Wiesław Puzdrowski, Usługi Ochrony Mienia - Anna Kuśpa, Bat –Hurtownia, Ga-BI Wyposażenie Łazienek Garbaszewscy U.A,  Visline Sp. z o.o. Asia Szmaglińska, Stary Browar - Bolesław Gut, Sklep spożywczo-przemysłowy Dariusz Bóttcher, Urząd Miasta Kościerzyna, Autohandel OLBIA Krystian Każyszka.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że na twarzy wielu dzieci pojawiły się promienne uśmiechy. Czyż może być coś piękniejszego i ważniejszego?