Spotkanie z p. M. Lencem

30 paździenika uczniowie klasy II a SP wraz z wychowawczynią Dorotą Szczepańską wzięli udział w zajęciach zorganizowanych w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom oraz comiesięcznych Spotkań z Lencem, których inicjatorką była bibliotekarka Elwira Kwidzińska.Na początku przybyły gość przeczytał zgromadzonym bajkę Trzy małe świnki. Aby sprawdzić, czy dzieci słuchały z uwagą, przeprowadzono konkurs ze znajomości tekstu. Następnie każdy z uczestników pokolorował rysunek bezpośrednio związany z bajką.

Najdłuższą część spotkania stanowiło wspólne z gościem rysowanie. Pan Marek spod pióra wyczarowywał przeróżne postacie, które pojawiły się w czytanym tekście. To świnkę z pęczkiem słomy, wilka, który w zależności od pomysłowości dzieci – a to brał prysznic, był wegetarianinem, kąpał się w wannie… Inwencja dzieci nie miała końca. A pan Marek rysował, rysował, rysował…Dzieci raczej z niechęcią udawały się do domów. Od razu prosiły też o kolejne spotkanie. Wszystkie wychodziły z rysunkami pana Marka, obdarowane nagrodami. Organizatorzy mają nadzieję, że spotkania takie staną się w naszej szkole tradycją. Będą wspomagały rozwój dzieci zarówno przez słuchanie czytanych bajek, jak i również różne formy aktywności.