Pasowanie pierwszaków

„Wczoraj jeszcze przedszkolaki, dzisiaj już pierwszaki.”

Społeczność Zespołu Szkół Publicznych nr 2 w Kościerzynie powiększyła się od dnia dzisiejszego o grono pierwszoklasistów. W szkole odbyło się bowiem ślubowanie  i pasowanie na ucznia klasy pierwszej.  To bardzo ważna i niezwykła uroczystość  w szkolnym kalendarzu imprez, która odbywa się tradycyjnie jak co roku  w październiku. W apelu udział wzięli uczniowie klas pierwszych, wychowawcy, dyrekcja szkoły, rodzice oraz zaproszeni goście.Ślubowanie rozpoczęło się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odśpiewania hymnu państwowego. Doniosły moment pasowania poprzedził znakomity występ uczniów. Dzieci miały okazję zaprezentować wszystkim obecnym swoje umiejętności   w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Pięknymi wierszami i piosenkami pierwszoklasiści udowodnili, że są już gotowi podołać szkolnym obowiązkom. Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie Pani Dyrektor mgr Gabriela Kreft dokonała aktu pasowania pierwszoklasistów symbolicznym ołówkiem, przyjmując tym samym pierwszaków w poczet uczniów szkoły. Na zakończenie bohaterowie uroczystości otrzymali dyplomy pasowania na ucznia, książeczki SKO, nagrody i upominki. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.