„Stutthof – więcej niż muzeum”

„Stutthof – więcej niż muzeum”

Na kartach historii Polski wrzesień zapisał się jako miesiąc pamięci o wybuchu II wojny światowej. Trudno zatem dziwić się, że uczniowie klas III B oraz III C postanowili 18. września br. odwiedzić teren byłego obozu koncentracyjnego w Sztutowie. Budynki dawnej komendantury SS, drewniane baraki więźniarskie, komora gazowa, piece krematoryjne czy szubienica oraz niezwykłe opowieści muzealnego przewodnika i obejrzane filmy uzmysłowiły gimnazjalistom okrucieństwo wojny i ogrom ludzkiego cierpienia.

Jednak wycieczka miała wymiar nie tylko historyczny. Piękną pogodę wykorzystano do zwiedzenia latarni morskiej i spaceru po plaży w Krynicy Morskiej. Okazuje się, że wyjazdy edukacyjne potrafią łączyć przyjemne z pożytecznym…