Zaduszki literackie

27 listopada 2015 r. w czytelni Biblioteki Miejskiej w Kościerzynie odbyły się Zaduszki Literackie.

Spotkanie z literaturą zorganizowano już po raz czwarty. Ze względu na obchodzony właśnie rok ks. Leona Heykiego, uwagę poświęcono naszemu „Świętopełkowi literatury” .  Na początku Bartosz Piwowarczyk przedstawił utwór „Lutnia”. Wykonawca do słów poety sam skomponował muzykę. Wszyscy obecni z zapartym tchem wsłuchiwali się w tak pięknej formie zaprezentowane słowa poety.  Następnie tradycyjnie  wiersze recytowali uczniowie Zespołu Szkół Publicznych nr 2, uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego, przygotowani przez p. Hannę Piwowarczyk. Na koniec słowo do zgromadzonych wygłosił prof. Tadeusz Linkner, który jednocześnie promował swoją książkę „Z lirycznej i epickiej twórczości Leona Heykego”.