Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2015/2016.

01 września 2015r.

Wakacje, wakacje … i po wakacjach!

„Żegnamy lasy, łąki i pole.
Jutro, pojutrze będziemy w szkole.

Żegnamy góry, żegnamy morze.
Wracamy zdrowi, w świetnym humorze.

Piękne jest lato, miłe, wesołe.
Lecz dziś z radością witamy szkołę”.

Cz. Janczarski

Z uśmiechem na ustach, pełni energii i zapału powitaliśmy nowy Rok Szkolny 2015/2016. Apel inaugurujący rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbył się na dziedzińcu szkoły, przy pięknej, słonecznej i letniej pogodzie. Dla szkoły podstawowej o godzinie 900. Dla uczniów gimnazjum natomiast o 1030.

Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego, złożenia wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową oraz wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie przywitano wszystkich zgromadzonych i głos zabrały kolejno Dyrektor szkoły pani Gabriela Kreft oraz Dyrektor Biura Obsługi Placówek Oświatowych pani Alicja Kirstein.   Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzyły owocnej i wytrwałej pracy w nowym roku szkolnym.

Podczas apelu dla szkoły podstawowej odbyło się także uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy stali się od dzisiaj pełnoprawnymi członkami naszej społeczności szkolnej.