Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Podziel się Posiłkiem”

Wspólnie dla niedożywionych dzieci...

W naszym gimnazjum nie brakuje uczniów chętnych do pomocy. Wolontariusze 4-5 października br. zbierali żywność w ramach ogólnopolskiej akcji „Podziel się posiłkiem”. Zbiórkę przeprowadzono w kościerskich sklepach: „Lidl” oraz „Tesco”. Jest ona wynikiem rocznej współpracy Banku Żywności w Chojnicach z Samorządem Uczniowskim Gimnazjum  oraz pedagogiem szkolnym – Katarzyną Drożdżyńską. Łącznie wolontariusze zebrali 377 kg żywności. Ludzie hojnego serca wkładali do koszyków produkty mleczne, makarony, cukier, mąkę, przetwory oraz słodycze. Dzięki okazanej życzliwości darczyńców, do potrzebujących trafią w okresie jesienno-zimowym spore paczki.

Wszystkim „dobrym duszyczkom” dziękujemy za wsparcie akcji „Podziel się posiłkiem”.