Bezpieczny Powiat

Zasady działania służb ratowniczych i porządkowych, pokazy tresury psów policyjnych, symulację wypadków drogowych z elementami pierwszej pomocy mieli okazję obejrzeć gimnazjaliści klas I a oraz II a w PCM Garczyn. Imprezę edukacyjną (18 września)  zorganizowało Starostwo Powiatowe.

Niemałą frajdę gimnazjalistom sprawiły chociażby: szybka jazda rowerem i pomiar prędkości z wydrukiem zdjęcia z fotoradaru; slalomy z użyciem ALKOgogli – specjalnych okularów symulujących zachowania po spożyciu alkoholu; pokazy gaśnicze straży pożarnej – zakończone polewaniem wodą.

Tego dnia dominowała tematyka bezpieczeństwa, a całości dopełniły świetna pogoda i przygotowane dla uczestników kiełbaski z grilla.