Dzień zdrowej żywności

Dzień Zdrowej Zywności

Dzień Zdrowej Żywności

Okazuje się, że 30 września można obchodzić nie tylko Dzień Chłopaka. Samorząd Uczniowski Gimnazjum wspólnie z pedagog Katarzyną Drożdżyńską postanowili wykorzystać początek jesieni i piękną pogodę na zorganizowanie w szkole Dnia Zdrowej Żywności. Zgodnie z hasłem „Im zdrowiej jesz, tym więcej wiesz”, zachęcali do jedzenia owoców i warzyw oraz dbania o zdrową dietę. Przekonywali również, że to, co jemy, w znacznej mierze wpływa na nasze samopoczucie i szkolne oceny. Uczniowie wykazywali się wiedzą na temat zdrowego trybu życia, udzielając odpowiedzi na zadawane im pytania. Wszystkie odpowiedzi nagradzano owocami, co podobało się uczestnikom. Fundusze na zorganizowanie akcji uzyskano w ramach Programu Profilaktycznego.