Egzaminy gimnazjalne 2015

Nie lada wyzwanie stanęło przed naszymi uczniami klas trzecich gimnazjum…

Przez trzy dni musieli zmierzyć się oni z Egzaminem Gimnazjalnym 2015. Gimnazjaliści przystąpili w pierwszym dniu do egzaminu z historii i wiedzy o społeczeństwie. Po godzinie zmagań z tymi przedmiotami czekał na wszystkich egzamin z języka polskiego. W drugim dniu wszyscy przystąpili w pierwszej części do zadań z przedmiotów przyrodniczych a więc biologii, chemii, fizyki i geografii. W  drugiej części zaś uczniowie rozwiązywali zadania egzaminacyjne z matematyki. Egzaminacyjny maraton zakończył się sprawdzeniem wiedzy z języków obcych – języka angielskiego i niemieckiego na poziomie podstawowym i  rozszerzonym. Prace gimnazjalistów sprawdzą egzaminatorzy, a wyniki zostaną przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną.