Nowoczesne technologie w służbie sztuki!

Oto dzisiejsze wydarzenie dowodzi, że nowoczesne technologie mogą przysłużyć się sztuce… wysokiej, jeśli ktoś lubi takie określenie.

Dziś, 24 lutego 2015 roku po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w transmisji przedstawienia na żywo w ramach projektu Internetowego Teatru TVP dla szkół.Uczniowie dwóch klas czwartych szkoły podstawowej wygodnie zasiedli w sali przed ekranem zawieszonym na ścianie i przenieśli się do Wrocławia, gdyż tym razem był to spektakl przygotowany przez Wrocławski Teatr Lalek.

„Pacan – historia o miłości” to sztuka Marii Wojtyszko […] napisana z dużą wrażliwością i poczuciem humoru. Historia niedoszłego jamnika i grupy innych zwierząt pozbawionych domu od początku pochłonęła kościerskich widzów – salwy śmiechu przeplatały się ze wstrzymanymi oddechami i niecierpliwym oczekiwaniem na dalszy rozwój wypadków. Spektakl wyreżyserowany przez Jakuba Kroftę pozostawił dzieci nie tylko z zadumą nad losem braci naszych najmniejszych, ale też pytaniami o miłość, przywiązanie czy wartość wolności.

Zainteresowanie i reakcje „na gorąco” pokazują, że pomysł wart jest kontunuowania, a przyzwyczajenie uczniów do tej formy obcowania z teatrem przyniesie im rozliczne korzyści, znacznie wykraczające ponad ramy wyznaczone podstawą programową.