25 listopada Razem dla Praw Człowieka

20 listopada swietowaliśmy 25 rocznicę uchwalenia Konwencji Praw Dziecka przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych.

Z tej okazji uczniowie klasy Ib gimnazjum pod kierunkiem wychowawczyni p. Elżbiety Zawadzkiej oraz pedagog p. Katarzyny Drożdzyńskiej przygotowali apel poświęcony własnie tej rocznicy.

Polska była inicjatorem i współtwórcą Konwencji, która dzisiaj nazywana jest Światową Konstytucją Praw Dziecka. 20 listopada także po raz pierwszy w Polsce obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

Podczas apelu uczniowie przesstawili montaz słowno - muzyczny, którego celem było uświadomienie wszystkim dzieciom, iż maja swoje prawa i powinni wiedzieć jak z nich korzystać. Apel przygotowano w odpowiedzi na list Pani Minister Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka, którzy zachęcaja do podejmowania w ramach tego dnia ciekawych inicjatyw oraz staną się okazją do rozmów o prawach dziecka.