10 listopada Apel Niepodległości

Antoni Słonimski „ Niepodległość”

Ach jakże mi nie mówić o tych dniach radości

O tej chmurnej jesieni, gdy w szumiącym wietrze

szedł nad miastem rodzinnym pierwszy powiew wolności

Kiedyśmy pełną piersią pili to powietrze,

nocą w ciemnych alejach stłoczeni szpalerem

czekając, aż zapłonie świt nad Belwederem.

Jakże ciebie przywitać radosna swobodo!

I czym uczcić najpiękniej? Chyba tym uśmiechem,

I młodzieńczej poezji burzliwą urodą,

co szła śpiewem przez miasto i wróciła echem.

11 listopada jest naszym najważniejszym świętem narodowym. W związku z tym w naszej szkole odbył się apel z okazji 96. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, który miał na celu podkreślić, jak ważna jest pamięć o historii. Został on przygotowany przez uczniów klas czwartych szkoły podstawowej pod kierunkiem wychowawczyń pani Gizeli Hazi oraz Anny Podolskiej. Na samym początku wprowadzony został sztandar szkoły i odśpiewany hymn państwowy. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny wsparty prezentacją multimedialną. Najważniejszym jego przesłaniem było uświadomienie uczniom znaczenia takich wartości jak: wolność, niepodległość i suwerenność oraz uprzytomnienie obecnego stanu wiedzy o dziejach ojczystych. Całość uświetnił występ szkolnego chórku, przygotowany przez panią Alicję Podjaską oraz gra na trąbce czwartoklasisty - Pawła Steinka. Wszyscy artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.